اطلاع‌رسانی جهت حذف سرویس گیت از سرویس‌های دسترسی به اینترنت

اطلاع‌رسانی جهت حذف سرویس گیت از سرویس‌های دسترسی به اینترنت


 

همانطور که استحضار دارید، از سال گذشته و جهت سهولت دسترسی به اینترنت پر سرعت دانشگاه، سرویس Hotspot به طور فراگیر در سطح شبکه دانشگاه تهران راه‌اندازی گردید. مزیت عمده این راه‌حل در مقایسه با روش‌های قبلی دسترسی به اینترنت پرسرعت نظیر سرویس‌های Gate و UTI امکان استفاده از آن در همه دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها است، چرا که روش Hotspot تنها نیاز به یک مرورگر دارد.

از همین رو شاهدیم که با توجه به مشکلاتی که برخی از سیستم عامل‌ها با سرویس Gate دارند، با گسترش استقرار Hotspot، میزان استفاده از آن در سطح دانشگاه بسیار کم شده است و از این رو مقرر شده است که از تاریخ چهاردهم مرداد ماه سال جاری، سامانه Gate از دسترس خارج شود. لذا پیشنهاد می‌شود از این پس جهت دسترسی به اینترنت پر سرعت تنها از یکی از سرویس‌های Hotspot یا UTI استفاده نمائید و در صورت وجود هر گونه مشکل از طریق ثبت تیکت در سامانه پشتیبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات به آدرس http://its3.ut.ac.ir موضوع را اعلام بفرمائید.

برای اطلاع بیشتر از جزئیات روش‌های دسترسی به اینترنت پر سرعت در دانشگاه تهران، لطفاً به آدرس http://ithelp.ut.ac.ir/fa/news/2926 مراجعه فرمائید.